2019. október 26-án Levélen rendezték meg a V. LKSE Karate Kupát. Egyesületünkből 7 versenyző használta ki a lehetőséget a gyakorlásra WKF szabályrendszerben. Szépen szerepelt mindenki. 2 fővel a senior korosztályban is képviseltettük magunkat. 4 arany, 4 ezüst és 4 bronz éremmel és rengeteg tapasztalattal gazdagodtunk.

Gratulálunk mindenkinek!

Ma sikeresen szerepeltünk Keszthelyen a BKOH szövetség IV. Keszthely kupáján. 4 arany, 3 ezüst, 6 bronz érmet hoztunk haza.
A versenyzést gyerek kata csapatunk kezdte. Páll-Nemes Arianna, Gáncs Nóra, Halász Kornél összetételű csapat szépen katázva a dobogó legfelső fokára állhatott.
Egyéni számokban se vallottak szégyent a gyerekek. Páll-Nemes Arianna, akinek ez volt első versenye saját korosztályában 1., felnevezésben pedig 3. helyet szerzett. Réthy Lilla középhaladó kategóriában szintén 3., felnevezésben 2. helyen végzett. Gáncs Nóra saját korcsoportjában a dobogó 2., felnevezésben 3. fokára állhatott.
A fiúkat a gyerekek között ma Halász Kornél képviselte. Saját korosztályát könnyedén megnyerte, a nagyobbak között pedig egy bronzéremmel gazdagodott.
Az ifjúsági korosztályban Gáncs Dávid hosszú ideje sérüléssel küzd, így a kumitét kihagyva csak katában indult el. Itt szépen szerepelt, mert 14-15 éves haladó csoportban 3. lett, míg a felnevezésben az idősebbek között arany érmet szerzett. Gergácz Péter katában harmadik lett, míg kumitében szépen versenyezve második helyet ért el.
Egyesületünk vezetője Gáncs Krisztián shiai vezetőként, Szalai László sarokbíróként segítette a versenyt.

Meghívást kaptunk az idei Burgenland Kupára, amely egyben területi bajnokság is volt a burgenlandi indulóknak. 7 egyesület 180 nevezést adott le a versenyre. Egy kis csapat képviselte egyesületünket és mindenki szépen versenyzett.

Gratulálunk nekik!

A Magyar Karate Szakszövetség 2019. május 25-26-án rendezte meg az olimpiai szakágának WKF Karate Magyar Bajnokságát.

A versenyre közel 1000 nevezés érkezett. A legjobbaknak ez kvalifikációs verseny volt több nemzetközi megmérettetésre is. Az első napon csak a kadett, junior és felnőtt versenyzők küzdöttek.

A versenyzést Gáncs Adrienn kezdte junior kategóriában. Szépen dolgozott, de a 4 közé jutásért a későbbi győztessel szemben alulmaradt és az 5. helyet szerezte meg. Szintén 5. lett a felnőtt kategóriában is.

Egyesületünk vezetője, Gáncs Krisztián a felnőtteknél 40+-os kata kategóriában a dobogó harmadik fokára állhatott.

Egyesületünk először vett részt az Ippon Shobu Diákolimpián. Gáncs Adrienn katában 2. helyezés ért el. Gáncs Dávid katában és kumitében is az 5-8. helyen végzett.
Idén a Shotokan Karate-do International Magyarországi Szövetsége rendezte a versenyt Ercsiben. Több mint 500 nevezés érkezett a versenyre.

2019. július 19-22 között rendezték meg a csehországi Hradec Kralovéban a SKIF Világbajnokságot. Egyesületünk 3 fővel képviselte magát a magyar válogatottban a közel 1300 fős mezőnyben (~2000 nevezés). Pénteki napon az egyéni számokban voltunk érdekeltek. Gáncs Dávid korán reggel kezdte a katázást a 62 fős kadett kategóriában, de sajnos a szép kata ellenére későbbi döntős ellenfelétől 4-1-re kikapott.
Másodiknak Gáncs Adrienn lépett tatamira és egészen a 8-as döntőig jutott, ahol a 7. helyett szerezte meg. A mezőny erősségét mutatja, hogy csak 0.1 pontra volt a 5. és 0.2 pontra a 3. helytől.
Egyesületünk vezetője Gáncs Krisztián egyéni katában nem jutott be a legjobb 32 közé.
Vasárnap egy nem sokkal a VB előtt összeállt master kata csapatban voltunk még érdekeltek a 150+-os férfi kategóriában. A Lovász György (Szarvas), Uray Iván (Debrecen) és Gáncs Krisztián (Sopron) összeállítású csapat a rövid felkészülés ellenére elégedetten jött le a tatamiról és a 9. helyen zárta a versenyt.
A magyar csapat összességében szépen szerepelt és 2 arany, 1 ezüst és 3 bronz éremmel zárta a versenyt.